Robotics & Automation Society

Namık Kemal Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü olarak güncel bilim ve teknoloji haberlerini takip etmekte, bunları fakültemiz öğrencileriyle paylaşıp, öğrendiklerimizi uygulayarak pekiştirmek de temel amacımızdır. Robotics and Automation Society; elektrik, elektronik, yazılım, robotik,  mekatronik, otomasyon sektörlerindeki gelişmeleri içinde barındırarak çeşitli projelere imza atmayı hedefleyen, teoriyi uygulama becerisiyle pratiğe döken IEEE’nin önemli topluluklarından birisidir.

NKÜ IEEE Robotics and Automation Society olarak biz de, bu oluşumun üniversite öğrenci koluyuz. Amacımız; bu alanlara ilgili olan öğrencilerle bir araya gelmek, sene boyunca hep birlikte, fikir alışverişi ve bilgi aktarımı eşliğinde proje yapmak ve çalışmalarda bulunmaktır.

Komitemiz, derslerin dışında pratik yönlerini geliştirmek isteyen arkadaşlarımız ile ileride robotik ve otomasyon alanlarında çalışmak isteyenler için de önemli bir başlangıç olacaktır. Henüz kurulma aşamasında olduğumuz için, basit robotik uygulamalardan olan çizgi izleyen robot ile çalışmalarımıza başlamayı ve yeniliğin getirdiği heyecanla çalışmalarımızı sürdürerek geliştirmeyi planlamaktayız.